About TürkTraktör

Koç Holding ve dünyanın en büyük traktör ve zirai ekipman üreticilerinden biri olan CNH Industrial ile sağlam bir ortaklık yapısına sahip olan TürkTraktör, 1954’te kurulmuştur. Tarım ve iş makineleri sektörlerinde yer almaktadır. Ankara ve Erenler ’de bulunan iki fabrikasında 2.800’ü aşkın çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Son 15 yıldır Türkiye traktör pazarının kesintisiz lideri olan TürkTraktör, sahip olduğu geniş bayi ağı ile 120’yi aşkın satış ve 600’ü aşkın satış sonrası noktasında hizmet vermektedir. Bugün gelinen noktada başta Kuzey Amerika ve Avrupa olmak üzere şimdiye kadar 130’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla ülkemizin önemli kuruluşlarından biri olmuştur.

New Holland ve Case IH marka traktörleri aynı anda üretebilen TürkTraktör; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi ve S8000 seri motorların ana üretim merkezi konumundadır. TürkTraktör sektörün ilk Ar-Ge merkezine sahip olup, 2019 yılında da İstanbul Ar-Ge ofisi için 2. Ar-Ge merkezi onayını almıştır.

2013 yılında Case ve New Holland markalarının; mini yükleyici, kazıcı yükleyici, kompakt yükleyici, lastikli yükleyici, mini ekskavatör, paletli ekskavatör ve teleskopik yükleyici gibi ürünleriyle iş makineleri pazarına da giriş yapan TürkTraktör, kurumsal gelişimine yeni bir boyut eklemiştir. 2020 yılının başında Ankara fabrikasında Case ve New Holland marka kazıcı yükleyicilerin yerli üretimine başlamıştır.

Özetle, TürkTraktör, faaliyet gösterdiği sektör ve etki alanlarını geleceğe hazır hale getirmek için dönüşüme öncülük ederek; ülkesi, müşterileri, çalışanları bayileri, tedarikçiler ve hissedarları için değer yaratıyor.

www.turktraktor.com.tr

    Register