About DFDS

Kuzey Avrupa’nın en köklü ve en büyük denizcilik şirketlerinden olan DFDS’in Türkiye’deki tüm faaliyetlerini DFDS Akdeniz İş Birimi yürütmektedir.

DFDS’nin 10.000 binden fazla çalışanı, 20’den fazla ülkeden oluşan ağında yer alan gemilerde ve ofislerde görev almaktadır. Merkezi Kopenhag’da bulunan DFDS, Nasdaq Kopenhag’da işlem görmektedir. 1994 yılında İstanbul’da kurulan ve kurulduğu tarihten itibaren Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi olarak sektör liderliğini sürdüren U.N. Ro- Ro şirketini 7 Haziran 2018’de satın alan Danimarka merkezli DFDS’in kuruluşu 1866 yılına dayanmaktadır. Denizcilik ve lojistik sektörünün lider şirketlerinden DFDS’in çatısı altında DFDS Akdeniz İş Birimi olarak zaman içerisinde gerçekleştirilen gemi ve liman yatırımlarıyla Ro-Ro taşımacılığı geliştirilmiş, kara nakliyecilerinin Avrupa’da karşılaştığı geçiş belgesi, sürüş yasakları, yüksek para cezaları gibi problemlerine karşı Avrupa’daki intermodal altyapısını genişletilerek Türk ihraç malı taşıyan lojistikçilerin en önemli çözüm ortağı olmuş bir şirket haline gelmiştir. Hali hazırda Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı olan, Avrupa’nın en büyük ekonomilerine sahip ülkelerine yapılan kara nakliyesinin yaklaşık yarısını DFDS kurduğu güçlü altyapısı ile Avrupa’ya taşımaktadır.

DFDS Akdeniz İş Birimi, Türkiye ve Avrupa arasında sunduğu Ro-Ro ve İtalya çıkışlı tren bağlantıları ile kurduğu intermodal altyapısının yanında bir liman operatörü olarak hizmet vermektedir. Türkiye’de operasyonlarını İstanbul Pendik, Yalova, Ambarlı ve Mersin limanlarından gerçekleştirmektedir. İtalya’da Trieste ve Bari, Fransa’da Sete, Marsilya-Tunus ve Yunanistan’da Patras limanlarından hizmet vermektedir. 20 büyük Ro-Ro gemisi ve 60 km’yi aşan gemi kapasitesiyle düzenli seferler gerçekleştirmektedir.

www.dfds.com.tr

    Register